301 - Przywież z Groty Mlecznej z Betlejem w Ziemi Świętej skalny proszek dla małżeństw które nie mogą mieć dzieci.docx

(1110 KB) Pobierz

E:\DOBRY PASTERZ\GAZETKI\Nowy folder\301 - Przywież z Groty Mlecznej z Betlejem w Ziemi Świętej skalny proszek dla małżeństw które nie mogą mieć dzieci.png

Przywież z Groty Mlecznej z Betlejem w Ziemi Świętej skalny proszek dla małżeństw które nie mogą mieć dzieci

Niedaleko od Bazyliki Narodzenia znajduje się Grota Mleczna. Stoi ona na wzgórzu z białego kamienia.

Świątynia w miejscu groty

Świątynię zbudowano w 404 roku n.e. i przypisuje się to wydarzenie św. Pauli. W czasie krucjat, w tym miejscu stał kościół św. Mikołaja. W drugiej połowie XIV wieku papież Grzegorz XI powierzył jego odbudowę franciszkanom. Na koniec XV wieku udało im się odrestaurować tylko Grotę i postawić w środku ołtarz. W ołtarzu znajduje się obraz Matki Bożej Karmicielki. Podczas trzęsienia ziemi w XVI wieku część groty się zawaliła. Dopiero w 1872 roku zakonnicy całkowicie wywiązali się z zadania. Po uregulowaniu spraw własnościowych wybudowali w pobliżu groty klasztor i oratorium. Zachowały się one do naszych czasów. Wyposażenie kościoła pochodzi z lat trzydziestych XX wieku.

Starochrześcijańska betlejemska tradycja mówi, że gdy Maryja karmiła Dzieciątko, kilka kropli matczynego mleka upadło na skałę, która zabarwiła się na biało. Skały jerozolimskie i betlejemskie - stanowiące zresztą znakomity materiał budowlany - mają kolor żółta- wo kremowy. Tu zaś, na krańcu pagórka, jakich w Betlejem wiele, znajdujemy nagle skałę zupełnie odmienną od otaczających, bo wyraziście białą i jasną jak mleko. Stąd właśnie wzięła się nazwa Grota Mleczna, nad którą wznosi się świątynia Matki Bożej Karmiącej.

Przez wieki pielgrzymi z łatwością wydrapywali z sufitu i załomów skalnych drobinki białego proszku, by podarować go małżonkom nieposiadającym potomstwa czy też matkom cierpiącym na brak pokarmu.

Szczególnie wzruszające jest to, że do sanktuarium Groty Mlecznej od zawsze, aż po obecne czasy, przychodzą zgodnie niewiasty chrześcijanki, żydówki i muzułmanki, kobiety wszystkich ras i na-rodowości. Tak bardzo bolesny problem, jakim jest brak potomstwa, powoduje, że do Groty Mlecznej - znanej przecież od zarania chrześcijaństwa - i dziś podążają licznie i z nadzieją małżonkowie niemający dzieci. Idą z ludzkim bólem i pragnieniem po ratunek, niezależnie od różnic wyznaniowych czy etnicznych. Wszyscy wpatrują się w wizerunek Maryi - Matki Bożej Karmiącej.

Pielgrzymują tu również matki mające trudności z donoszeniem poczętego dziecka bądź wykarmieniem już tego narodzonego, a także coraz częściej niewiasty z problemami onkologicznymi (np. po mastektomii).

Palące się ustawicznie w grocie przez wieki świece sprawiły, że sufity i wnęki skalne groty zostały okopcone. Zaniechano więc indywidualnego zeskrobywania z nich drobinek piasku.

Natomiast czysty, starty skalny proszek, wydobyty z głębi pagórka i higienicznie zapakowany, można otrzymać w przyklasztornym kiosku.

„W ciągu ostatnich 12 lat 2500 kobiet, które nie mogły mieć dzieci i przybyły tutaj, zaświadczyło później, że po modlitwie w tym miejscu poczęło dzieci".

W sanktuarium od dziesiątków lat zbierane i archiwizowane są świadectwa: to tysiące zdjęć, dokładne relacje i opisy cudownie narodzonych dzieci. Przychodzą nieustannie dosłownie z całego świata jako dowód Bożej łaski otrzymanej w tym miejscu. Oczywiście nie drobinki skały powodują cud. To byłaby magia. Chodzi o heroiczną wiarę i zawierzenie Bogu przez ten właśnie znak. Chodzi o najgłębsze i całkowite zdanie się na Bożą moc i łaskę,,, bo u Boga nie ma nic niemożliwego" (Łk 1,37).

Modlitwa o uzdrowienie

przy schorzeniach

uniemożliwiających

poczęcie dziecka

    

  Wiara i wytrwała modlitwa przez pośrednictwo Tej, która godna była nosić w swoim łonie Syna Bożego czynią cuda.

Jeśli ktoś jest w potrzebie niechaj zmiesza odrobinę proszku ze skały z Groty Mlecznej z matą ilością wody lub mleka. Niech małżonkowie spożyją tak przygotowany roztwór i jeśli są katolikami niech odmówią wspólnie dziesiątkę Różańca św. A rozważając trzecią tajemnicę radosną: "Narodzenie Pana Jezusa w Betlejem" niech modlą się o dar potomstwa. Jeśli są innego wyznania niech po prostu modlą się swoimi słowami do Maryi. Nabożeństwo to można kontynuować przez dłuższy czas. Można je praktykować również indywidualnie.

Jeśli z pomocą tej pobożnej praktyki doświadczycie łaski i urodzi się Wam dziecko, prosimy aby przesłać do naszego małego Sanktuarium zdjęcie Waszej Rodziny z małym dzieciątkiem jak również świadectwo zaistniałego cudu. W taki sposób dołączymy wszystko do zbioru "Cudownych Dzieci".

Prosimy Was również o łączność w modlitwie za wszystkich małżonków praktykujących to nabożeństwo. Niechaj Bóg Miłosierny przez przyczynę Matki Bożej sprawi, abyście i Wy doświadczyli Jego małych cudów.

Milk Grotto Church

St. Catherine's

Franciscan Monastery

P.O.B. 588

91001 Jerusalem - ISRAEL

 

str. 1

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin