Formularzzglaszaniaopinii.rtf

(1689 KB) Pobierz
FORMULARZ ZGŁASZANIA OPINII

FORMULARZ ZGŁASZANIA OPINII

do projektu

Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim

1. Informacja o zgłaszającym:                           

imię i nazwisko/

nazwa organizacji

 

status prawny organizacji

Osoba fizyczna

adres do korespondencji

 

adres e-mail

 

tel./faks

 

Prosimy o wypełnienie w miarę możliwości wszystkich pól w powyższej tabeli.

2. Zgłaszane opinie dotyczące Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim:

Lp.

Część dokumentu,
do którego odnosi się opinia (rozdział/strona/punkt)

Treść opinii
(propozycja zmian)

Uzasadnienie opinii

1

Rozdz. 4 pkt. 4.3, str. 23, tiret pierwszy – sieć REGIO

Dopisać odcinek: Sucha Beskidzka – gr. województwa śląskiego

1.       Linia kolejowa nr 97 na odcinku Sucha Beskidzka  - gr. województwa stanowi ważny międzyregionalny korytarz kolejowy, którego pominięcie w planie zrównoważonego rozwoju transportu jest nieuzasadnione i szkodliwe dla zarówno dla regionu małopolskiego jak i makroregionu południowego. Jak wynika ze stanowiska Departamentu Transportu Kolejowego Ministerstwa Transportu, Budownictwa           i Gospodarki Morskiej przedstawionego w piśmie z dnia 05 listopada 2013  - znak: TK-1rp-500-2-52(2)/13 „zdaniem resortu linia nr 97 jest linią o znaczeniu regionalnym i wskazane jest by jej rewitalizacja odbyła się ze środków znajdujących się w dyspozycji Marszałów województw przez które przebiega”. Nadto, jak wynika z w/w stanowiska, w opinii Dyrektora Departamentu Transportu Kolejowego MTBiGM „przedmiotowy projekt doskonale wpisywałby się w proces polepszania stanu infrastruktury kolejowej wdrażanej ze środków EFRR”. Nie bez znaczenia w przedmiotowej sprawie jest fakt, że Województwo Śląskie ujęło do rewitalizacji odcinek linii kolejowej nr 97 biegnący od Żywca do granicy województwa w dokumentach strategicznych dotyczących kontraktu terytorialnego.

2.       Plan zrównoważonego rozwoju transportu zbiorowego winien być spójny i korespondować z założeniami Strategii Rozwoju Transportu w Województwie Małopolskim na lata 2010-2030, opracowanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego na mocy  umowy nr I/1445/TK/2013/09 z dnia 24.08.2009, stanowiącej uszczegółowienie przyjętej Strategii Rozwoju Województwa na lata 2011-2020. Jak wynika z uzasadnienia dokumentu „Dokument ten powstał w wyniku prawie dwóch lat pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, zespołu ekspertów krajowych i zagranicznych. Przeprowadzono także pogłębione konsultacje społeczne w każdym subregionie Małopolski, a każdy obywatel miał możliwość zgłosić swoje uwagi do założeń strategii transportowej wykorzystując specjalną stronę internetową. Projekty Strategii rozwoju transportu w województwie małopolskim na lata 2010-2030 były również przedmiotem dyskusji Zarządu Województwa, oraz spotkań z Radnymi Województwa Małopolskiego. Powstał zatem kompleksowy dokument, odzwierciedlający potrzeby gospodarcze i społeczne województwa”. Jak wynika z tabeli 2 załącznika nr 3 -  Plan rzeczowy – Województwo Małopolskie ujęło w dokumencie zadanie pod nazwą „Rehabilitacja linii kolejowej Sucha Beskidzka - Żywiec

3.       W związku z przyjęciem przez Parlament Europejski w dniu 19 listopada 2013 r. Planu Rozwoju Europejskiej Sieci Transportowej do 2050 roku, w którym 1 z 9 korytarzy o najwyższej randze szlaków komunikacyjnych Unii Europejskiej (TEN-T) wyznaczono przez Żywiec i dalej na południe Europy – z punktu widzenia podniesienia dostępności regionu małopolskiego (w tym subregionu podhalańskiego) zasadne jest ujęcie przedmiotowego odcinka kolejowego w planach zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim.

2

Rozdz. 4,     Tabela 1, str. 25

Wstawić wiersz: | Sucha Beskidzka – gr. woj. |  97 | 17,7 | 00:75:00 | 00:50:00 | - | 3 (0) | 200 | 200 | b.d. | kolor żółty

j/w

3

Rozdz. 4.      Tabela 2, wiersz pierwszy, str. 26

W kolumnie siódmej dokonać korekty orientacyjnego kosztu do wysokości 200 mln zł. 

j/w

4.

Rozdz. 8 pkt. 8.4, str. 55,

W ostatnim akapicie dokonać uzupełniania nr linii stykowej województwa małopolskiego  i śląskiego poprzez wpisanie nr „97”, tj. „(…)94, 97, 117, (…)” 

j/w

Poszczególne pola mogą być dowolnie rozszerzane.

Wypełniony formularz prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres: ptz_malopolska@malopolska.mw.gov.pl lub listownie na adres: Departament Transportu i Komunikacji, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, lub faksem na numer: 12 63 03 382.

W tytule e-maila prosimy wpisać „Konsultacje społeczne – Plan transportowy”.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin