treść.docx

(11 KB) Pobierz

Zad.1
Na rysunku 1 przedstawiony jest schemat, z laboratorium studenckiego (kolor niebieski i zielony przedstawiają wodę a kolor biały powietrze). Obliczyć różnicę ciśnień między A i B jeśli: h=40cm z=50cm natomiast ciśnienie hydrostatyczne wywierane przez powietrze trzeba ominąć przyjmując, że w przestrzeni wypełnionej gazem ciśnienie jest stałe:
Uwagi: 1. na rysunku koniecznie zaznaczyć jednakowe ciśnienia wynikające z prawa naczyć połączonych ( użyć smboli x i + umieszczając je w charakterystycznych miejscach na rysunku; symbol x odnosi się do jednego ciśnienie, symbol + oznacza inne ciśnienie.

Zad.2
Obliczyć objętość V kuli o gęstości 2800 kg/m^3 zawieszonej na krążku i zanurzonej w wodzie jeśli wiadomo, że kula o masie m=4kg pochylona pod kątem alfa=45stopni zamykająca wpływ wody z kwadratowej rury o boku a=20cm ma pozostać zamknięta (lina jest zaczepiona w środku klapy)
Uwagi: 1.Sporządzić koniecznie wykres naporu na klapę a następnie ułożyć warunek równowagi skąd obliczy się szukaną objętość

Zad.3
Obliczyć wartość z jeśli prędkość V wody w rurze o średnicy 3/4d wynosi 3m/s oraz x=0,4m
Uwagi: 1.Ułożyć równania D. Bernoulliego przyjmując odpowiednie przekroje strugi oraz pozim porównawczy. Wszystko to musi być wyraźnie zaznaczone na rysunku 3. Zwrócić uwagę na piezometr przyłączony do ściany zbiornika i uwzględnić jego wskazanie w rozwiązaniu zadania.
Obrazek 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin